Přeskočit na hlavní obsah

Mé osobní peklo

Můj život se pomalu rozpadá. Bez varování, bez příznaků, bez důvodu. Kráčím temnotou, ztracená a osamělá. Už jen čekám, kdy ze stínů vyskočí přízrak, který mi řekne: “tohle je teď tvůj život, smiř se s tím.”

Někdy mě pronásledují démoni, snažící se držet mne ve svém chladném náručí. Sápají se po mně svými dlouhými ostrými nehty a zanechávají po sobě jizvy.

Občas vídám záblesk světla, škádlící mne a vysmívající se mi. Jakoby to světlo nebylo pro mne. Ale já se k němu i přesto upínám, snažíc nalézti v něm naději.

Bloumám tmou, mrazivým deštěm a brodím se blátem. Nevím, co je reálné; mé myšlenky, mé představy, já sama? A nademnou čpí nápis “Vítej ve svém osobním pekle”. 

Jsem jako Alenka v Říši divů, balamucená kočkou Šklíbou, která mne vede do nejtemnější temnoty, o níž jsem si nikdy ani nemyslela, že by mohla vůbec existovat. 

Dívám se z dálky sama na sebe, zmatená, nešťastná, opuštěná, depresivní, naštvaná a prázdná. Prázdnotu v mé hrudi po hluboké krvácející ráně, která bolí jako nic předtím, nedokáže nic zaplnit. Hodiny pláče, bolesti, vzteku a sebenenávisti nepomahají. 

Moje hlava je jako skládačka z puzzlí, kde k sobě nesedí ani dva dílky. Je jedno, kolikrát se snažím ty puzzle poskládat, vždycky nakonec dojdu do mrtvého bodu, kdy už nemohu a vše zdá se mi zbytečné. 

Nebojím se už příšer, ty jediné opravdové žijí v mojí hlavě.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Odejdi

Kdysi přátelé Nyní cizinci Slova a Vzpomínky které V prosinci Jsem zahodila. Nerozbíjej ty zdi Postavila jsem je Z dobrého důvodu Prosím, už odejdi Dokud zbývá naděje Už jsi na odchodu? Jako zbraň v mých ústech Jen zmáčknout spoušť Nelži, vím že to chceš Mrazí z toho v zádech Oči vyschlé jak poušť Ale ty mě znovu rozpláčeš Nechoď už Ani o krok blíže A nedoufej Bylo by jen hůř A tak stavím mříže A ty se nevracej.

Symptomy hraniční poruchy osobnosti

O hraniční poruše osobnosti 1. část

Hraniční porucha osobnosti, také známá jako HPO či BPD, je duševní onemocnění, které je charakterizované nestabilními náladami , vztahy, chováním i viděním sebe sama. Lidé trpící touto poruchou neumějí regulovat své emoce. Je to podobné bipolární poruše (známé jako maniodepresivita), která je více známá; ale HPO je častější. Vyskytuje se asi u 2% populace, nejčastěji u mladých žen , a asi u 20% lidí hospitalizovaných na psychiatrii. U bipolární poruchy se nálady mění v řádu dní či týdnů a vyskytují se jen mánie a deprese. Ale u HPO se objevují záchvaty hněvu , deprese či úzkosti , které mohou přijít z minuty na minutu a vydrží jen hodiny, maximálně den. HPO bývá často spojována s impulzivním chováním, sebepoškozováním a závislostí na drogách či alkoholu. Lidé s HPO trpí častými změnami v dlouhodobých plánech i všeho, co chtějí, změnami povolání, přátelství, hodnot, pohlavní identity i sexuální orientace. Díky tomu a dalším různým důvodům se lidé trpící HPO považují za špatné, že