Přeskočit na hlavní obsah

Byla to jen dívka

Žila byla jedna dívka, která nenáviděla svět. Nenáviděla i život, kvůli své vnitřní bolesti. Zvenku se zdála být v pořádku, její bolest nikdy nikdo nezahlédnul. Ale její zdravý rozum byl nepatrný. Bolest, nenávist a vina byly skryté hluboko v její mysli. A ty s každým dnem jen rostly a rostly. Nikdo o jejím trápení nevěděl; uměla ho perfektně zamaskovat. Nikoho by ani nenapadlo, že brzy se naposledy rozloučí. Lidé od ní očekávali buď příliš anebo naopak nic, chovali se lhostejně a pokrytecky. Cítila se bezcenná, k ničemu, hloupá a zahanbená.

Každý den to samé dokola. Její přátelé jí poskytovali malou útěchu, ale byli příliš opatrní. Jejich nevšímavost k ní, když se snažila promluvit, ji dělala osamělou a dusila ji. Jediná osoba, které věřila, a u které si myslela, že ji miluje, byla neústupná a nechápající, ji vždy nechala viset na tenké nitce. Je ironické, že to ona musela vždy utěšovat jeho, když vyslovila myšlenku o konci. Konci všeho. Kdyby poznal chybu ve svém chování, nemuselo se to stát.

Její nitka se utrhla a ona padala a padala, až se rozpadla. Z jejího srdce se šířila temnota, hořkost zabila její soudnost. Duševně už skoro vykrvácela. A krvácela do té doby, než pukla. Žádný život v ní nezbyl. Ten den bylo nebe pod mrakem, ani teplo, ani mráz. Vše bylo šedé a tiché. Její rodiče plakali, její přátelé lkali. Každý se stále ptal: "Proč zemřela?" Nikdo neodpověděl. Nikdo ani nemohl odpovědět. Neznali pravdu. A tak se rozhodli po té odpovědi bádat. I ti, co ji znali nejlépe, byli šokovaní. Teď, když je pryč, je jasné, že byla v depresi. Popravdě řečeno, byla hlavně naštvaná. Ale její bolest prorostla mnohem hlouběji, než ona sama věřila.

Její duše byla křehká jako podzimní lístek. Nevědomky předstírala, že je vše v pořádku, a myslela si, že prochází jen určitou fází. Nevěděla, že za tou dokonalou maskou, co nosila, byla uvězněná v přeplněném nekonečném bludišti.

Tohle je příběh jedné sobecké dívky. Dívky beze jména. V tomto příběhu není žádný vítěz nebo poražený. Vina je na obou stranách. Příště si jen promyslete, co lidem říkáte; zamyslete se, než budete mluvit. Protože je hrozně jednoduché dostat takovouto osobu přes okraj. Stačí jemná nerovnováha. Jako třeba u mě.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Odejdi

Kdysi přátelé Nyní cizinci Slova a Vzpomínky které V prosinci Jsem zahodila. Nerozbíjej ty zdi Postavila jsem je Z dobrého důvodu Prosím, už odejdi Dokud zbývá naděje Už jsi na odchodu? Jako zbraň v mých ústech Jen zmáčknout spoušť Nelži, vím že to chceš Mrazí z toho v zádech Oči vyschlé jak poušť Ale ty mě znovu rozpláčeš Nechoď už Ani o krok blíže A nedoufej Bylo by jen hůř A tak stavím mříže A ty se nevracej.

Symptomy hraniční poruchy osobnosti

O hraniční poruše osobnosti 1. část

Hraniční porucha osobnosti, také známá jako HPO či BPD, je duševní onemocnění, které je charakterizované nestabilními náladami , vztahy, chováním i viděním sebe sama. Lidé trpící touto poruchou neumějí regulovat své emoce. Je to podobné bipolární poruše (známé jako maniodepresivita), která je více známá; ale HPO je častější. Vyskytuje se asi u 2% populace, nejčastěji u mladých žen , a asi u 20% lidí hospitalizovaných na psychiatrii. U bipolární poruchy se nálady mění v řádu dní či týdnů a vyskytují se jen mánie a deprese. Ale u HPO se objevují záchvaty hněvu , deprese či úzkosti , které mohou přijít z minuty na minutu a vydrží jen hodiny, maximálně den. HPO bývá často spojována s impulzivním chováním, sebepoškozováním a závislostí na drogách či alkoholu. Lidé s HPO trpí častými změnami v dlouhodobých plánech i všeho, co chtějí, změnami povolání, přátelství, hodnot, pohlavní identity i sexuální orientace. Díky tomu a dalším různým důvodům se lidé trpící HPO považují za špatné, že