Přeskočit na hlavní obsah

Příšera

Povím vám krátkou pohádku, kterou jste ještě neslyšeli. Ale pozor. Tohle není žádná pohádka pro děti. Je o příšeře, či obludě, chcete-li. A ta je tak strašlivá, že se jí mnoho lidí bojí. Našla si nedobytné sídlo, mezi mou kůží a kostmi.

Nikdo ji nikdy neviděl a ani ji nikdy nikdo neuvidí. Tahle příšera je totiž neviditelná. Pohybuje se ve mně, tiše, asi aby svedla vinu na mne. Za co? Za všechny ty škody, co páchá, když spolu zápasíme v nekonečném souboji. V souboji, ve kterém nemůže nikdo vyhrát.

Lékaři ji nazývají hraniční porucha osobnosti. Lidé ji nazývají bláznivostí. Ale já jí nazývám příšerou, když s ní každý den mluvím.

Je nebezpečná, jako přidávání benzínu do ohně; je troufalá, když nadšeně hledá bestii v člověku, aby mohl existovat pouze v extrémech.
Neustále mě táhne dolů.

Láska - Nenávist - Láska - Nenávist - Láska.

Důvěra - Nedůvěra - Důvěra - Nedůvěra - Důvěra.

Hrdina - Padouch - Hrdina - Padouch - Hrdina.

Známý - Cizí - Známý - Cizí - Známý.

Potřebuji empatii!

Nenávidím tě, neopouštěj mě.

Hladit, ale nesahat.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Odejdi

Kdysi přátelé Nyní cizinci Slova a Vzpomínky které V prosinci Jsem zahodila. Nerozbíjej ty zdi Postavila jsem je Z dobrého důvodu Prosím, už odejdi Dokud zbývá naděje Už jsi na odchodu? Jako zbraň v mých ústech Jen zmáčknout spoušť Nelži, vím že to chceš Mrazí z toho v zádech Oči vyschlé jak poušť Ale ty mě znovu rozpláčeš Nechoď už Ani o krok blíže A nedoufej Bylo by jen hůř A tak stavím mříže A ty se nevracej.

Symptomy hraniční poruchy osobnosti

O hraniční poruše osobnosti 1. část

Hraniční porucha osobnosti, také známá jako HPO či BPD, je duševní onemocnění, které je charakterizované nestabilními náladami , vztahy, chováním i viděním sebe sama. Lidé trpící touto poruchou neumějí regulovat své emoce. Je to podobné bipolární poruše (známé jako maniodepresivita), která je více známá; ale HPO je častější. Vyskytuje se asi u 2% populace, nejčastěji u mladých žen , a asi u 20% lidí hospitalizovaných na psychiatrii. U bipolární poruchy se nálady mění v řádu dní či týdnů a vyskytují se jen mánie a deprese. Ale u HPO se objevují záchvaty hněvu , deprese či úzkosti , které mohou přijít z minuty na minutu a vydrží jen hodiny, maximálně den. HPO bývá často spojována s impulzivním chováním, sebepoškozováním a závislostí na drogách či alkoholu. Lidé s HPO trpí častými změnami v dlouhodobých plánech i všeho, co chtějí, změnami povolání, přátelství, hodnot, pohlavní identity i sexuální orientace. Díky tomu a dalším různým důvodům se lidé trpící HPO považují za špatné, že