Přeskočit na hlavní obsah

10. skrytých příznaků hraniční poruchy osobnosti

1. Často vyvolávám malé hádky, abych tě otestovala a zjistila, jestli mě opustíš.

2. Ptám se na mnoho věcí, u kterých znám dopředu odpověď, jen proto, že mám strach ze svého selhání.

3. Sabotuji sama sebe ve všem. Spousta věcí by mohla dobře dopadnou, ale já vždy najdu způsob, jak je zničit.

4. Jsem pořád unavená. Lidé si myslí, že je to tím, že dlouho do noci nespím, a pak většinu dne prospím. Tak to ale není. sem unavená z toho, že vedu každodenní bitvu se životem a svou hlavou.

5. Neustále se omlouvám.

6. Změním téma konverzace kdykoliv, kdy mi je to nepříjemné a způsobuje to ve mně zlost, smutek, strach aj.

7. Když mlčím, tak to není kvůli tomu, že nemám co říci. Raději nechávám své bouřlivé emoce uvnitř, kde mě ničí, jen abych neřekla něco špatně a neublížila ti tím.

8. Ptám se lidí, jestli na mě nejsou naštvaní.

9. Moje emoce, jak dobré, tak špatné, jsou mnohonásobně zesílené; a často se může zdát, že moje reakce jsou přehnané. Ale ve skutečnosti cítím všechno tak intenzivně, že ty reakce jsou vlastně přiměřené mým emocím.

10. Neustále se ujišťuji, zda mě moji blízcí mají rádi. Ale pak tomu stejně nevěřím.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Odejdi

Kdysi přátelé Nyní cizinci Slova a Vzpomínky které V prosinci Jsem zahodila. Nerozbíjej ty zdi Postavila jsem je Z dobrého důvodu Prosím, už odejdi Dokud zbývá naděje Už jsi na odchodu? Jako zbraň v mých ústech Jen zmáčknout spoušť Nelži, vím že to chceš Mrazí z toho v zádech Oči vyschlé jak poušť Ale ty mě znovu rozpláčeš Nechoď už Ani o krok blíže A nedoufej Bylo by jen hůř A tak stavím mříže A ty se nevracej.

O hraniční poruše osobnosti 1. část

Hraniční porucha osobnosti, také známá jako HPO či BPD, je duševní onemocnění, které je charakterizované nestabilními náladami , vztahy, chováním i viděním sebe sama. Lidé trpící touto poruchou neumějí regulovat své emoce. Je to podobné bipolární poruše (známé jako maniodepresivita), která je více známá; ale HPO je častější. Vyskytuje se asi u 2% populace, nejčastěji u mladých žen , a asi u 20% lidí hospitalizovaných na psychiatrii. U bipolární poruchy se nálady mění v řádu dní či týdnů a vyskytují se jen mánie a deprese. Ale u HPO se objevují záchvaty hněvu , deprese či úzkosti , které mohou přijít z minuty na minutu a vydrží jen hodiny, maximálně den. HPO bývá často spojována s impulzivním chováním, sebepoškozováním a závislostí na drogách či alkoholu. Lidé s HPO trpí častými změnami v dlouhodobých plánech i všeho, co chtějí, změnami povolání, přátelství, hodnot, pohlavní identity i sexuální orientace. Díky tomu a dalším různým důvodům se lidé trpící HPO považují za špatné, že

Symptomy hraniční poruchy osobnosti